
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | IDC |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
Stock: 4286
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96350
Ext.Price$0.96350
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96350 | $0.96350 |
| 10 | $0.96079 | $9.60790 |
| 25 | $0.95809 | $23.95225 |
| 50 | $0.95540 | $47.77000 |
| 100 | $0.95271 | $95.27100 |
| 300 | $0.95003 | $285.00900 |
| 500 | $0.94736 | $473.68000 |
| 1000 | $0.94470 | $944.70000 |
