
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.3 mm |
| Width | 7.75 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 5.7 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Gender | Male |
| Number of Poles | 2 |
| Number of Positions | 2 |
Stock: 952
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06950
Ext.Price$0.06950
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06950 | $0.06950 |
| 10 | $0.03475 | $0.34750 |
| 50 | $0.03147 | $1.57350 |
| 100 | $0.02850 | $2.85000 |
| 500 | $0.02581 | $12.90500 |
| 1000 | $0.02338 | $23.38000 |
| 3000 | $0.02178 | $65.34000 |
| 5000 | $0.02029 | $101.45000 |
| 10000 | $0.01891 | $189.10000 |
