
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 11.3 V |
| Forward Current | 350 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Lens Color | Tinted |
| Packaging | Reel |
| Lens Transparency | Clear |
Stock: 4258
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05204
Ext.Price$0.05204
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05204 | $0.05204 |
| 10 | $0.02602 | $0.26020 |
| 50 | $0.02440 | $1.22000 |
| 100 | $0.02289 | $2.28900 |
| 500 | $0.02139 | $10.69500 |
| 1000 | $0.01998 | $19.98000 |
| 3000 | $0.01959 | $58.77000 |
| 5000 | $0.01921 | $96.05000 |
| 10000 | $0.01872 | $187.20000 |
