
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 590
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.10601 | $1.06010 |
| 50 | $0.09289 | $4.64450 |
| 100 | $0.08139 | $8.13900 |
| 500 | $0.06994 | $34.97000 |
| 1000 | $0.06010 | $60.10000 |
| 3000 | $0.05634 | $169.02000 |
| 5000 | $0.05345 | $267.25000 |
| 10000 | $0.05070 | $507.00000 |
