
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 10302
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09908
Ext.Price$0.09908
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09908 | $0.09908 |
| 10 | $0.04954 | $0.49540 |
| 50 | $0.04727 | $2.36350 |
| 100 | $0.04511 | $4.51100 |
| 500 | $0.04246 | $21.23000 |
| 1000 | $0.03996 | $39.96000 |
| 3000 | $0.03943 | $118.29000 |
| 5000 | $0.03891 | $194.55000 |
| 10000 | $0.03812 | $381.20000 |
| 30000 | $0.03792 | $1137.60000 |
