
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Forward Current | 2.4 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Power Dissipation | 29 W |
| Viewing Angle | 125 ° |
| Luminous Flux | 4.292 klm |
| Schedule B | 8541402000 |
| Illumination Color | White |
| Lens Color | Yellow |
| Lens Transparency | Tinted |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 5700 K |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
