| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Forward Current | 350 mA |
| Forward Voltage | 2.95 V to 3.85 V |
| Illumination Color | Cool White |
| Power Dissipation | 1 kW |
| Viewing Angle | 115 ° |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 5700 K |
| Luminous Flux | 111 lm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
