
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Logic Function | CAN Controller |
| Data Rate | 1 MBaud |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
Stock: 15846
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29578
Ext.Price$0.29578
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29578 | $0.29578 |
| 10 | $0.26154 | $2.61540 |
| 50 | $0.23126 | $11.56300 |
| 100 | $0.19517 | $19.51700 |
| 500 | $0.16471 | $82.35500 |
| 1000 | $0.15647 | $156.47000 |
| 3000 | $0.14865 | $445.95000 |
| 5000 | $0.14122 | $706.10000 |
