
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 0 V |
| Slew Rate | 500 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80 dB |
| Operating Supply Current | 700 µA |
| Input Bias Current | 20 nA |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
Stock: 1474
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12701
Ext.Price$0.12701
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12701 | $0.12701 |
| 10 | $0.11336 | $1.13360 |
| 50 | $0.10118 | $5.05900 |
| 100 | $0.08960 | $8.96000 |
| 500 | $0.07935 | $39.67500 |
| 1000 | $0.07408 | $74.08000 |
| 3000 | $0.06916 | $207.48000 |
| 5000 | $0.06458 | $322.90000 |
