
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Memory Size | 512 b |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Date Format | MM-DD-YY |
| Time Format | HH:MM:SS (12/24 hr) |
Stock: 519
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22675
Ext.Price$0.22675
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22675 | $0.22675 |
| 10 | $0.20213 | $2.02130 |
| 50 | $0.18019 | $9.00950 |
| 100 | $0.15704 | $15.70400 |
| 500 | $0.13687 | $68.43500 |
| 1000 | $0.12858 | $128.58000 |
| 3000 | $0.12079 | $362.37000 |
| 5000 | $0.11348 | $567.40000 |
