
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Interface | RS-422, RS-485 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 1.2 mA |
| Logic Function | Receiver, Transceiver |
| Data Rate | 500 kbps |
| Simplex/Duplex | Half Duplex |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 15 mV |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20141
Ext.Price$0.20141
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20141 | $0.20141 |
| 10 | $0.17910 | $1.79100 |
| 50 | $0.15926 | $7.96300 |
| 100 | $0.13818 | $13.81800 |
| 500 | $0.11989 | $59.94500 |
| 1000 | $0.11266 | $112.66000 |
| 3000 | $0.10586 | $317.58000 |
| 5000 | $0.09947 | $497.35000 |
