
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 50 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110 dB |
| Operating Supply Current | 2.6 mA |
| Input Bias Current | 1 µA |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 400 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100 dB |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Supply Voltage | -16 V |
Stock: 1562
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44160
Ext.Price$0.44160
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44160 | $0.44160 |
| 10 | $0.35366 | $3.53660 |
| 25 | $0.32441 | $8.11025 |
| 50 | $0.29758 | $14.87900 |
| 100 | $0.27296 | $27.29600 |
| 300 | $0.25552 | $76.65600 |
| 500 | $0.23920 | $119.60000 |
| 1000 | $0.22698 | $226.98000 |
