
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Supply Current | 10 mA |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Initial Accuracy | 1 % |
Stock: 349
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21514
Ext.Price$0.21514
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21514 | $0.21514 |
| 10 | $0.19022 | $1.90220 |
| 50 | $0.16819 | $8.40950 |
| 100 | $0.14457 | $14.45700 |
| 500 | $0.12426 | $62.13000 |
| 1000 | $0.11590 | $115.90000 |
| 3000 | $0.10811 | $324.33000 |
| 5000 | $0.10084 | $504.20000 |
