
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.6 V |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 3 mA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 380 kHz |
| Max Input Voltage | 18 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck Regulator |
Stock: 34781
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30000
Ext.Price$0.30000
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30000 | $0.30000 |
| 10 | $0.26170 | $2.61700 |
| 50 | $0.22829 | $11.41450 |
| 100 | $0.19161 | $19.16100 |
| 500 | $0.16083 | $80.41500 |
| 1000 | $0.14710 | $147.10000 |
| 3000 | $0.13455 | $403.65000 |
