
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.6 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 3 mA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 380 kHz |
| Max Input Voltage | 23 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck Regulator |
Stock: 4993
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37258
Ext.Price$0.37258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37258 | $0.37258 |
| 10 | $0.32505 | $3.25050 |
| 50 | $0.28358 | $14.17900 |
| 100 | $0.23787 | $23.78700 |
| 500 | $0.19953 | $99.76500 |
| 1000 | $0.18238 | $182.38000 |
| 3000 | $0.16670 | $500.10000 |
