| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Type | LED Driver |
| Output Current | 300 mA |
| Output Voltage | 10 V |
| Max Supply Voltage | 35 V |
| Min Supply Voltage | -300 mV |
| Max Supply Current | 1 mA |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 188
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11318
Ext.Price$0.11318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11318 | $0.11318 |
| 10 | $0.10058 | $1.00580 |
| 50 | $0.08938 | $4.46900 |
| 100 | $0.07874 | $7.87400 |
| 500 | $0.06936 | $34.68000 |
| 1000 | $0.06483 | $64.83000 |
| 3000 | $0.06060 | $181.80000 |
| 5000 | $0.05664 | $283.20000 |

