
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 8 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 1.25 V to 32 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 2.1 mA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 180 kHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck Regulator |
Stock: 834
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37526
Ext.Price$0.37526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37526 | $0.37526 |
| 10 | $0.32776 | $3.27760 |
| 50 | $0.28627 | $14.31350 |
| 100 | $0.24067 | $24.06700 |
| 500 | $0.20234 | $101.17000 |
| 1000 | $0.18441 | $184.41000 |
| 3000 | $0.16807 | $504.21000 |
