
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | TTL/CMOS |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 8 mA |
| Data Rate | 120 kbps |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Receivers | 2 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
Stock: 362
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38026
Ext.Price$0.38026
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38026 | $0.38026 |
| 10 | $0.30154 | $3.01540 |
| 50 | $0.26145 | $13.07250 |
| 100 | $0.22669 | $22.66900 |
| 500 | $0.20719 | $103.59500 |
| 1000 | $0.18614 | $186.14000 |
