
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | CAN, SPI |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Logic Function | CAN Controller |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Receivers | 2 |
Stock: 725
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63168
Ext.Price$0.63168
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63168 | $0.63168 |
| 10 | $0.55728 | $5.57280 |
| 25 | $0.53312 | $13.32800 |
| 50 | $0.51001 | $25.50050 |
| 100 | $0.48791 | $48.79100 |
| 300 | $0.46755 | $140.26500 |
| 500 | $0.44804 | $224.02000 |
| 1000 | $0.43572 | $435.72000 |
