
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.3 V |
| Max Cutoff Collector Current | 50 µA |
| Transistor Type | Darlington |
Stock: 1647
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29232
Ext.Price$0.29232
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29232 | $0.29232 |
| 10 | $0.26130 | $2.61300 |
| 50 | $0.23357 | $11.67850 |
| 100 | $0.20440 | $20.44000 |
| 500 | $0.17887 | $89.43500 |
| 1000 | $0.16009 | $160.09000 |
| 3000 | $0.14328 | $429.84000 |
