| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 220 kHz |
| Type | LED Driver |
| Max Supply Voltage | 70 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Max Supply Current | 3 A |
| Number of Outputs | 1 |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 1338
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40502
Ext.Price$0.40502
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40502 | $0.40502 |
| 10 | $0.35141 | $3.51410 |
| 50 | $0.30490 | $15.24500 |
| 100 | $0.25298 | $25.29800 |
| 500 | $0.20991 | $104.95500 |
| 1000 | $0.18576 | $185.76000 |

