
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Current | 5 A |
| Frequency | 200 kHz |
| Internal Switch | Yes |
| Packaging | Reel |
| Type | LED Driver |
| Output Current | 5 A |
Stock: 366
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79344
Ext.Price$0.79344
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79344 | $0.79344 |
| 10 | $0.61670 | $6.16700 |
| 25 | $0.55227 | $13.80675 |
| 50 | $0.49457 | $24.72850 |
| 100 | $0.44290 | $44.29000 |
| 300 | $0.41584 | $124.75200 |
| 500 | $0.39043 | $195.21500 |
