
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 1.2 V to 37 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Load Regulation | 0.1 % |
| Line Regulation | 0.01 %/V |
Stock: 1156
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11798
Ext.Price$0.11798
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11798 | $0.11798 |
| 10 | $0.10530 | $1.05300 |
| 50 | $0.09398 | $4.69900 |
| 100 | $0.08324 | $8.32400 |
| 500 | $0.07372 | $36.86000 |
| 1000 | $0.06886 | $68.86000 |
| 3000 | $0.06432 | $192.96000 |
| 5000 | $0.06007 | $300.35000 |
