
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Max Supply Voltage | 32 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Slew Rate | 600 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Input Bias Current | 90 nA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100 dB |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
