| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 100 mA |
| Max Supply Voltage | 40 V |
| Operating Supply Current | 18 mA |
| Applications | DC Motors, Stepper Motors |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
Stock: 1101
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03862
Ext.Price$1.03862
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03862 | $1.03862 |
| 10 | $0.82301 | $8.23010 |
| 25 | $0.74695 | $18.67375 |
| 50 | $0.67792 | $33.89600 |
| 100 | $0.61527 | $61.52700 |
| 300 | $0.58217 | $174.65100 |
| 500 | $0.55086 | $275.43000 |
| 1000 | $0.51711 | $517.11000 |

