



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 5.1 V |
| Max Supply Voltage | 8 V |
| Min Supply Voltage | 35 V |
| Switching Frequency | 400 kHz |
Stock: 1372
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22790
Ext.Price$0.22790
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22790 | $0.22790 |
| 10 | $0.20167 | $2.01670 |
| 50 | $0.17846 | $8.92300 |
| 100 | $0.15360 | $15.36000 |
| 500 | $0.13221 | $66.10500 |
| 1000 | $0.12362 | $123.62000 |
| 3000 | $0.11559 | $346.77000 |
| 5000 | $0.10809 | $540.45000 |
