
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Output Power | 325 mW |
| Type | Audio Power Amplifier |
| Packaging | Reel |
| Load Impedance | 8 Ω |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
Stock: 609
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09619
Ext.Price$0.09619
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09619 | $0.09619 |
| 10 | $0.08562 | $0.85620 |
| 50 | $0.07622 | $3.81100 |
| 100 | $0.06732 | $6.73200 |
| 500 | $0.05946 | $29.73000 |
| 1000 | $0.05537 | $55.37000 |
| 3000 | $0.05156 | $154.68000 |
| 5000 | $0.04802 | $240.10000 |
