
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 8 V |
| Output Current | 4 A |
| Output Voltage | 1.25 V to 32 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 2.1 mA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 180 kHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck Regulator |
Stock: 644
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60672
Ext.Price$0.60672
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60672 | $0.60672 |
| 10 | $0.47424 | $4.74240 |
| 25 | $0.42729 | $10.68225 |
| 50 | $0.38499 | $19.24950 |
| 100 | $0.34687 | $34.68700 |
| 300 | $0.32648 | $97.94400 |
| 500 | $0.30730 | $153.65000 |
| 1000 | $0.28605 | $286.05000 |
