
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Interface | RS-422, RS-485 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 480 µA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half Duplex |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
Stock: 1771
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19315
Ext.Price$0.19315
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19315 | $0.19315 |
| 10 | $0.17056 | $1.70560 |
| 50 | $0.15062 | $7.53100 |
| 100 | $0.12911 | $12.91100 |
| 500 | $0.11068 | $55.34000 |
| 1000 | $0.10310 | $103.10000 |
| 3000 | $0.09604 | $288.12000 |
| 5000 | $0.08947 | $447.35000 |
