| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Min Supply Voltage | 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Current | 2 A |
| Frequency | 400 kHz |
| Internal Switch | No |
| Packaging | Reel |
| Type | LED |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17702
Ext.Price$0.17702
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17702 | $0.17702 |
| 10 | $0.17485 | $1.74850 |
| 50 | $0.17270 | $8.63500 |
| 100 | $0.17073 | $17.07300 |
| 500 | $0.16878 | $84.39000 |

