
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.6 V |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 400 kHz |
| Max Input Voltage | 24 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck Regulator |
Stock: 7509
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52445
Ext.Price$0.52445
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52445 | $0.52445 |
| 10 | $0.39821 | $3.98210 |
| 25 | $0.35448 | $8.86200 |
| 50 | $0.31556 | $15.77800 |
| 100 | $0.28091 | $28.09100 |
| 300 | $0.26530 | $79.59000 |
| 500 | $0.25055 | $125.27500 |
| 1000 | $0.23232 | $232.32000 |
