
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.6 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Topology | Buck, Boost |
| Switching Frequency | 400 kHz |
| Max Input Voltage | 32 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck/Boost |
Stock: 4227
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63293
Ext.Price$0.63293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63293 | $0.63293 |
| 10 | $0.49421 | $4.94210 |
| 25 | $0.44498 | $11.12450 |
| 50 | $0.40065 | $20.03250 |
| 100 | $0.36074 | $36.07400 |
| 300 | $0.34002 | $102.00600 |
| 500 | $0.32049 | $160.24500 |
| 1000 | $0.29818 | $298.18000 |
