| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Current | 2 A |
| Frequency | 400 kHz |
| Internal Switch | No |
| Packaging | Reel |
| Type | LED Driver |
| Max Supply Voltage | 40 V |
Stock: 244
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37325
Ext.Price$0.37325
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37325 | $0.37325 |
| 10 | $0.32601 | $3.26010 |
| 50 | $0.28474 | $14.23700 |
| 100 | $0.23940 | $23.94000 |
| 500 | $0.20128 | $100.64000 |
| 1000 | $0.18345 | $183.45000 |
| 3000 | $0.16719 | $501.57000 |

