
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 800 mA |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 150 kHz |
| Max Input Voltage | 80 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck Regulator |
Stock: 36147
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47702
Ext.Price$0.47702
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47702 | $0.47702 |
| 10 | $0.37891 | $3.78910 |
| 25 | $0.34653 | $8.66325 |
| 50 | $0.31692 | $15.84600 |
| 100 | $0.28984 | $28.98400 |
| 300 | $0.25807 | $77.42100 |
| 500 | $0.22979 | $114.89500 |
| 1000 | $0.22223 | $222.23000 |
