
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10 V |
| Output Current | 300 mA |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 2.8 mA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 100 kHz |
| Max Input Voltage | 80 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck/Boost |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33638
Ext.Price$0.33638
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33638 | $0.33638 |
| 10 | $0.29385 | $2.93850 |
| 50 | $0.25670 | $12.83500 |
| 100 | $0.21521 | $21.52100 |
| 500 | $0.18042 | $90.21000 |
| 1000 | $0.16485 | $164.85000 |
| 3000 | $0.15063 | $451.89000 |
