
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 220 µA |
| Logic Function | CAN Controller |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
Stock: 3000
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29338
Ext.Price$0.29338
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29338 | $0.29338 |
| 10 | $0.25912 | $2.59120 |
| 50 | $0.22886 | $11.44300 |
| 100 | $0.19052 | $19.05200 |
| 500 | $0.15860 | $79.30000 |
| 1000 | $0.15036 | $150.36000 |
| 3000 | $0.14255 | $427.65000 |
| 5000 | $0.13514 | $675.70000 |
