
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 7 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100 dB |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Input Bias Current | 500 nA |
| Gain Bandwidth Product | 15 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 300 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100 dB |
| Input Voltage Noise Density | 4.5 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | -15 V |
Stock: 337
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11626
Ext.Price$0.11626
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11626 | $0.11626 |
| 10 | $0.10378 | $1.03780 |
| 50 | $0.09264 | $4.63200 |
| 100 | $0.08209 | $8.20900 |
| 500 | $0.07275 | $36.37500 |
| 1000 | $0.06792 | $67.92000 |
| 3000 | $0.06341 | $190.23000 |
| 5000 | $0.05919 | $295.95000 |
