| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating | 300 V |
| Pitch | 2.77 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Poles | 9 |
| Type | D-Sub Sockets |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Termination | DIP |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 9 |
| Contact Type | Male Pin |
| Shell Material | Steel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
