| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 300 V |
| Contact Plating | Gold |
| Features | Shielded |
| Pitch | 2.74 mm |
| Current Rating | 5 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 9 months ago) |
| Color | Black |
| Number of Contacts | 9 |
| Connector Type | D-Sub, Plug, Signal |
| Contact Type | Signal |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 2 |
| Housing Material | PBT |
| Shell Material | Steel |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$4.99339
Ext.Price$4.99339
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.99339 | $4.99339 |
| 10 | $4.24907 | $42.49070 |
| 25 | $3.85677 | $96.41925 |
| 50 | $3.74335 | $187.16750 |
| 100 | $3.63326 | $363.32600 |
| 300 | $3.52641 | $1057.92300 |
| 500 | $3.42270 | $1711.35000 |
| 1000 | $3.32212 | $3322.12000 |
