
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 87
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09139
Ext.Price$0.09139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09139 | $0.09139 |
| 10 | $0.08203 | $0.82030 |
| 50 | $0.07363 | $3.68150 |
| 100 | $0.06731 | $6.73100 |
| 500 | $0.06154 | $30.77000 |
| 1000 | $0.05626 | $56.26000 |
| 3000 | $0.05229 | $156.87000 |
| 5000 | $0.04861 | $243.05000 |
