| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 38 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, I²S, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 34 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 34 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Input Lines | 12 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Package Quantity | 3000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$1.62893
Ext.Price$1.62893
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.62893 | $1.62893 |
| 10 | $1.58861 | $15.88610 |
| 25 | $1.57539 | $39.38475 |
| 50 | $1.56228 | $78.11400 |
| 100 | $1.54928 | $154.92800 |
