

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 40 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, I²S, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 200 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 34 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 35 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of Input Lines | 12 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Package Quantity | 5000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
Stock: 2885
Distributors
pcbx
Unit Price$1.62094
Ext.Price$1.62094
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.62094 | $1.62094 |
| 10 | $1.35763 | $13.57630 |
| 25 | $1.30206 | $32.55150 |
| 50 | $1.24436 | $62.21800 |
| 100 | $1.18920 | $118.92000 |
| 300 | $1.13809 | $341.42700 |
| 500 | $1.08918 | $544.59000 |
| 1000 | $1.02591 | $1025.91000 |
| 3000 | $1.00736 | $3022.08000 |
| 5000 | $0.98916 | $4945.80000 |
