

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Memory Size | 200 kb |
| Number of I/Os | 27 |
| Data Bus Width | 32 bit/16 bit |
| RAM Size | 16 kB |
| Memory Type | Flash |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 280
Distributors
pcbx
Unit Price$2.13390
Ext.Price$2.13390
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.13390 | $2.13390 |
| 10 | $1.60813 | $16.08130 |
| 25 | $1.47732 | $36.93300 |
| 50 | $1.40006 | $70.00300 |
| 100 | $1.32685 | $132.68500 |
| 300 | $1.27229 | $381.68700 |
| 500 | $1.21999 | $609.99500 |
| 1000 | $1.18237 | $1182.37000 |
| 3000 | $1.15074 | $3452.22000 |
| 5000 | $1.11996 | $5599.80000 |
