
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M4 |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 4 |
| Oscillator Type | External |
| Peripherals | DMA, I²S, LED, POR, Touch-Sense, WDT |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Frequency | 144 MHz |
| RAM Size | 128 kB |
| Data Bus Width | 32 bit/16 bit |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of Input Lines | 14 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Package Quantity | 540 |
| Max Clock Frequency | 144 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
Stock: 157
Distributors
pcbx
Unit Price$9.87529
Ext.Price$9.87529
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.87529 | $9.87529 |
| 10 | $8.48603 | $84.86030 |
| 25 | $7.92862 | $198.21550 |
| 50 | $7.92711 | $396.35550 |
| 100 | $7.92560 | $792.56000 |
| 300 | $7.92409 | $2377.22700 |
| 500 | $7.92263 | $3961.31500 |
