
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Packaging | Tray |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 120 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, I²S, LIN, SPI, UART, USB |
| Memory Size | 1 Mb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 91 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.3 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of ADC Channels | 32 |
| Max Frequency | 120 MHz |
| RAM Size | 160 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 117 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of A/D Converters | 4 |
| Number of Input Lines | 26 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Package Quantity | 360 |
| Max Clock Frequency | 120 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
Stock: 690
Distributors
pcbx
Unit Price$8.78013
Ext.Price$8.78013
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.78013 | $8.78013 |
| 10 | $6.92750 | $69.27500 |
| 25 | $5.76393 | $144.09825 |
| 50 | $5.68519 | $284.25950 |
| 100 | $5.60748 | $560.74800 |
| 300 | $5.45066 | $1635.19800 |
| 500 | $5.29823 | $2649.11500 |
| 1000 | $5.15010 | $5150.10000 |
