
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 196 |
| Packaging | Tray |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 144 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, I²S, LIN, MMC, SD, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 2 Mb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 155 |
| Oscillator Type | External |
| Peripherals | DMA, POR, WDT |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 1.4 W |
| Max Frequency | 144 MHz |
| RAM Size | 352 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 153 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of Input Lines | 26 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Package Quantity | 1134 |
| Max Clock Frequency | 144 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
Stock: 286
Distributors
pcbx
Unit Price$15.48277
Ext.Price$15.48277
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $15.48277 | $15.48277 |
| 10 | $12.45376 | $124.53760 |
| 25 | $11.86557 | $296.63925 |
| 50 | $11.29796 | $564.89800 |
| 100 | $10.75758 | $1075.75800 |
| 300 | $10.49797 | $3149.39100 |
| 500 | $10.24462 | $5122.31000 |
| 1000 | $10.00695 | $10006.95000 |
