

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 3.15 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Number of Elements | 4 |
| Max Current Rating | 1 A |
| Forward Current | 350 mA |
| Forward Voltage | 2.25 V Red, 3.3 V Green, 3.1 V Blue, 3.1 V White |
| Color | Blue, Green, Red, White |
| Illumination Color | RGBW |
| Viewing Angle | 130 ° |
| Wavelength | 458 nm |
| Lens Transparency | Clear |
| Lens Color | Clear |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 625 nm, 528 nm, 458 nm, 4000 K |
| Test Current | 350 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Luminous Flux | 80 lm |
| Schedule B | 8541402000 |
| Test Temperature | 25 °C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
