
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09485
Ext.Price$0.09485
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09485 | $0.09485 |
| 10 | $0.08498 | $0.84980 |
| 50 | $0.07613 | $3.80650 |
| 100 | $0.07042 | $7.04200 |
| 500 | $0.06513 | $32.56500 |
| 1000 | $0.06024 | $60.24000 |
| 3000 | $0.05609 | $168.27000 |
| 5000 | $0.05223 | $261.15000 |
| 10000 | $0.05165 | $516.50000 |
