
| Parameter | Value |
|---|---|
| Width | 20.2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 7.9 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Gender | Female |
| Number of Poles | 3 |
| Number of Positions | 3 |
Stock: 580
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.10344 | $1.03440 |
| 50 | $0.09069 | $4.53450 |
| 100 | $0.07951 | $7.95100 |
| 500 | $0.06429 | $32.14500 |
| 1000 | $0.05198 | $51.98000 |
| 3000 | $0.05111 | $153.33000 |
| 5000 | $0.05026 | $251.30000 |
| 10000 | $0.04942 | $494.20000 |
