
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12326
Ext.Price$0.12326
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12326 | $0.12326 |
| 10 | $0.08880 | $0.88800 |
| 50 | $0.07062 | $3.53100 |
| 100 | $0.05616 | $5.61600 |
| 500 | $0.04782 | $23.91000 |
| 1000 | $0.04287 | $42.87000 |
